Повреден работник од Велес итно пренесен на скопска клиника

Објавено на 1 април, 2021 во 15:20

Hiruski ambulanti so Bolnica

01.04.2021

Во Општа болница Велес, денеска, околу 15 часот бил донесен повреден работник на велешка компанија. Работникот на 60 годишна возраст бил примен на одделот за хирургија по што бил прегледан, му биле извршени снимања и потребни анализи.

-По утврдена скршеница на десна натколеница како и поради тежината на повредата, лекарскиот тим, одлучил пациентот да биде препратен на Клиника за трауматологија при УК за хирушки болести „Св. Наум Охридски“ во Скопје, соопшти д-р Елеонора Јованова портпаролката на ЈЗУ Општа болница Велес.

Убавка Јаневска

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.