Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

ATD fin

Државата и го преотстапи објектот Диспанзер на Општина Велес, на локацијата ќе се организира паркинг простор а до него и катна гаража

На последната седница на Владата, одржана пред три дена, донесена е Одлука за преотстапување на трајно користење без надоместок на Јавно здравствена установа Општа болница Велес. Објектот се наоѓа на улица „Наум Наумовски“. Станува збор за зградата на поранешниот антитуберкулозен диспанзер.

-Локацијата е со површина од 770м2 и штом ќе ги добиеме потребните документи треба да донесеме одлука за рушење на стариот објект кој е надвор од употреба и на тоа место да овозможиме времено паркирање и да обезбедиме околу 60 паркинг места, со што сериозно ќе го ублажиме проблемот со недостатокот на паркинг места во овој дел од градот, кој е густо населен” изјави Коцевски.

Со промената на Генералниот и Деталниот урбанистчки план на соседната локација која е со површина од 670м2 е предвидено подземно паркирање и изградба на катна гаража./У.Ј

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

lifer gif 300x250 Duma

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

Швајцарска мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала заради зголемување на својот постоечки капацитет во Велес има потреба да вработи:

Техничар  во оддел за  одржување

Кандидатите треба да ги исполнуваат следните услови:

  • ССС (Електро- техничар,  Машински техничар и др. сродни занимања)
  • Познавање на англиски јазик
  • Познавање на работа со компјутери
  • Со или без работно искуство ( предност имаат кандидати со работно искуство со машини )

Локација : Велес

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со слика на  hrmk@rontis.com  или на адреса: ДПТ РОНТИС  ДООЕЛ Велес  с. Долно Оризари бб, Велес 1400  задолжително со назнака за Техничар, најдоцна до 25/02/2020 година .

 
   
   
   
   

Најново