Велешанка пријавила измама СВР Велес

Објавено на 7 февруари, 2023 во 13:36

Од Сектор за внатрешни работи Велес соопштија дека 42 годишна велешанка, вчера, 6 февруари, пријавила дека едно лице ги искористило личните податоци на нејзиниот сопруг и подигнал кредит од финансиско друшство во висина од 90.000 денари.

Се работи на расчистување на случајот.

Дума.мк

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.