Жена физички го нападнала својот сопруг во Росоман

Објавено на 11 јануари, 2022 во 11:10

Триесет и едногодишен жител на Росоман во текот на вчерашниот ден во ОВР Кавадарци пријавил дека на 9 јануари околу 16:00 часот по претходна вербална расправија во нивниот дом бил физички нападнат од неговата сопруга.

Од Сектор за внатрешни работи Велес информираат дека по целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Стефани Манева

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.