Победа на фудбалерите на „Борец“ во пријателски натпревар во Скопје

Објавено на 10 октомври, 2021 во 17:58

Во пријателски фудбалски натпревар во Скопје, ФК „Борец“ забележа победа над ФК„Вардар“ со резултат 2:0.

Стрелци на головите беа Ѓорги Ѓоргиев и Алекс Талески.

Тренерите на двете екипи го искористија прекинот во првенствата, поради обврските на државната селекција, за подигање на формата на своите играчи.

За велешани ова беше успешен настап и најава дека полека но сигурно формата ќе го достигне посакуваното ниво.


Лазар Лазаровски

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.