Превалец ,дома, го „прегази“ Росоман

Објавено на 23 мај, 2022 во 09:21
Фото: фудбалски натпревар ФК„Превалец“ против ФК„Росоман“

Третолигашите од Велес и Росоман одиграа ефикасен натпревар во кој гледачите уживаа и проследија вкупно 11 гола.

Првиот дел донесе порамноправен натпревар и заврши со водство на домашните од 2:1.

Во второто полувреме напаѓачите на Превалец ги наместија „нишанските справи” и ја наполнија мрежата на гостите. За Превалец головите ги постигнаа: Атанасовски 2, по еден дадоа Ѓоргиевски, Маневски Гаштев, Чоков, Дукадиновски и Стојанов.

За гостите трите голови ги даде Ѓоргиев.

Фото: фудбалски натпревар ФК„Превалец“ против ФК„Росоман“

Овој фудбалски натпревар заврши со резултат од со 8:3 или со постигнати рекордни 11 голови.

По 19 кола, на табелата на Трета македонска фудбалска лига води Вардар од Неготино со 47 бодови пред Превалец со 44 и Питу Гули од Крушево со 35 бодови.

Лазар Лазаровски

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.