Соседско фудбалско дерби во недела на градски во Велес

Објавено на 13 август, 2021 во 14:54

 Во недела на градскиот стадион “Зоран Паунов” во Велес во рамките од второто коло на првата фудбалска лига, „Борец “ ја пречекува екипата на „Тиквеш“  од Кавадарци.

Императив на обата состава е добар резултат.

За домашните прифатлив резултат е само победа додека гостите и со нерешен исход би биле задоволни.

Натпреварот започнува во 17 часот а љубителите на фудбалот ке имаат можност да присуствуваат на соседско дерби на два големи спортски пријатели но и лути ривали.

Натпреварот започнува во 17 часот а љубителите на фудбалот ке имаат можност да присуствуваат на соседско дерби на два големи спортски пријатели но и лути ривали.

Во првото коло Борец загуби на гости кај „Работнички“  со 1:0 додека „Тиквеш“ ремизираше како домаќин со „Шкендија“  играјки без голови.

Лазар Лазаровски

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.