Велосипедистите на „Мвк“ повторно со одлични резултати

Објавено на 19 мај, 2022 во 11:44

Продолжува  серијата на успешни резултати на велешките велосипедисти. На патеката во должина од 90 километри која се возеше во Штиме Косово а на која настапија 80 велосипедисти од Косово, Албанија и Македонија , велосипедистите на „Мвк“ ги исполнија очекувањата.

Во „Елит“ трето место освои Христијан Ванчевски. Во „У-23“ победи Тео Врондалиев, четврти е  Виктор Ванчевски, додека Михаил Крстев е шести.

Лазар Лазаровски

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.