Албанка приведена на Табановце, покажала туѓ пасош

Објавено на 11 август, 2021 во 12:46

Дваесет и двегодишна Албанка била приведена на граничниот премин „Табановце” бидејќи покажала туѓ пасош.

-Р.К.(22) од Република Албанија при проверка приложила патна исправа на име на П.С.(28) од Република Албанија. Р.К. била приведена и предадена на полициски службеници за понатамошна постапка, информираа од МВР.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.