Битолскиот театар: Се откажува бугарската комедија „Вражалец“

Објавено на 27 јануари, 2023 во 12:49

Се откажува бугарската комедија „Вражалец“ чие гостување беше помогнато  од бугарската фондација  на Милен Врабевски. Претставата требаше да се одигра на сцената на битолскиот театар на 1 февруари, пишува веб порталот Апла.мк.

-Би сакале да ве известиме дека претставата “ВРАЖАЛЕЦ” која беше закажана на 1ви февруари – гостувањето од Р.Бугарија на театарот Мелпомена се откажува, соопштија од БНТ. 

Инаку, вчера Апла.мк објави дека -на неколку места во градот има плакати преку кои се информираат и  повикуваат граѓаните да ја проследат театарската комедија „Вражалец“ на 1 февруари годинава, на сцената на Битолскиот народен театар, за што влезот е бесплатен.

Повеќе на Апла.мк.

Дума.мк

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.