Чуден звук проследен со светлина ноќеска забележаа битолчани

Објавено на 3 февруари, 2023 во 15:53
Фото: Апла,мк

Невообичаено силен звук проследен со светлина забележаа битолчани ноќеска нешто пред 4 часот. На оваа појава и претходеше силен ветер, а  татнежот многумина ги разбуди од сон, затоа што таков звук често се случува при земјотреси.

Но, не е регистриаран потрес во тоа време, а некои од грѓаните за оваа чудна појава велат дека беше грмотевица, други пак велат дека никогаш не забалежале грмотевици пред врнежи од снег.

Сепак оваа појава е регистриана на  безбеносна камера, а видеото е поставено на Јутјуб каналот everyday things,пишува Апла.мк

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.