Чудо во Антакија! Мајка и две деца спасени по скоро десет дена под урнатините

Објавено на 16 февруари, 2023 во 11:01

Спасувачите во Турција, кои ги пребаруваат урнатите згради во подрачјата погодени од катастрофалниот земјотрес, денеска извлекоа мајка и две деца од под урнатините, каде поминале цели девет и пол дена, или 228 часа.

Збунетата жена ги прашала своите спасувачи „Кој ден е денес? откако таа и нејзините две деца беа извлечени од урнатините во Антакија 228 часа по разорниот земјотрес, а локалните медиуми спасувањето го нарекоа чудо.

Дума.мк

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.