Од мај, директни авио линии Скопје – Стокхолм!

Објавено на 7 март, 2013 во 09:06

Од мај, нискобуџетната компанија Виз Ер, секој понеделник и петок ќе реализира директни летови од аеродромот „Александар Велики“ до Стокхолм во Шведска.

Директната линија ќе почне да се реализира од 3 мај, годинава.

Како што е најавено, најниската цена на авио билетот ќе изнесува 1.690 денари. Граѓаните во Македонија можат да започнат со резервација на билети.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.