ТВ претплатата ќе ја укинеме, напиша на ФБ вицепремиерот на Србија!

Објавено на 23 мај, 2013 во 22:04

Српскиот потпретседател на Владата Александар Вучиќ објави на својот Фејзбук профил дека телевизиската претплата ќе биде укината.

„- Тоа е наша обврска од која нема да се откажеме” напиша српскиот вицепремиер Вучиќ на својот Фејзбук профил. Телевизиската претплата како што им ветив на граѓаните на Србија ќе биде укината“. Тој соопшти дека како човек не припаѓа на оние луѓе кои само ветувале, а не исполнувале, односно правеле маркетиншки трикови.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.