Нема договор за Јужен поток!

Објавено на 23 јуни, 2013 во 08:22

Не се потпиша договорот за Јужен поток меѓу Македонија и Русија на меѓународниот економски форум во Санкт Петерсбург.

Висока владина делегација, вицепремиерот и министер за финасии Ставрески, како и министерот за економија, Сарачини ја претставуваат Македонија на форумот на кој е присутна елитата од целиот свет – политичари, бизнисмени и економисти.

Ставревски на 11 јуни го најави конечното потпишување на договорот со Русија за изградба на делот од договорот Јужен поток во Македонија.

Нема официјална информација зошто не е потпишан договорот.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.