Курнса листа: Колку денеска чини еврото, доларот, фунтата?

Објавено на 3 мај, 2022 во 10:35

Според средната курсна листа на НБРСМ, еврото денеска изнесува 61.5430 денари, а американскиот долар чини 58.3899 денари. Британската фунта изнесува 73.3441 денари.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.