Курсна листа: Колку чини еврото, доларот, фунтата?

Објавено на 1 декември, 2021 во 09:35

Според средната курсна листа на НБРСМ, еврото денеска изнесува 61.6950 денари, а американскиот долар чини 54.2946 денари. Британската фунта изнесува 72.4375 денари.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.