Курсна листа на НБРСМ

Објавено на 3 септември, 2021 во 09:25

Според средната курсна листа на НБРСМ, еврото денеска изнесува 61.4937 денари, а американскиот долар чини 51.9109 денари. Британската фунта изнесува 71.5709 денари.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.