Курсна листа на НБРСМ: Колку чини денеска еврото, доларот, фунтата?

Објавено на 21 септември, 2021 во 09:55

Според средната курсна листа на НБРСМ, еврото денеска изнесува 61.6780 денари, а американскиот долар чини 52.6667 денари. Британската фунта изнесува 71.9613 денари.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.