Курсна листа на НБРСМ: Колку чини евро, долар, фунта?

Објавено на 6 октомври, 2021 во 09:36

Според средната курсна листа на НБРСМ, еврото денеска изнесува 61.6830 денари, а американскиот долар чини 53.1658 денари. Британската фунта изнесува 72.4234 денари.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.