Курсна листа на НБРСМ: Колку чини евро, долар, фунта?

Објавено на 7 октомври, 2021 во 09:28

Според средната курсна листа на НБРСМ, еврото денеска изнесува 61.6910 денари, а американскиот долар чини 53.4491 денари. Британската фунта изнесува 72.6033 денари.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.