Курсна листа на НБРСМ: Колку чини евро, долар, фунта?

Објавено на 19 октомври, 2021 во 09:20

Според средната курсна листа на НБРСМ, еврото денеска изнесува 61.6950 денари, а американскиот долар чини 53.1670 денари. Британската фунта изнесува 73.0637 денари.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.