Курсна листа на НБРСМ: Колку чини евро, долар, фунта?

Објавено на 1 ноември, 2021 во 09:30

Според средната курсна листа на НБРСМ, еврото денеска изнесува 61.6751 денари, а американскиот долар чини 52.9627 денари. Британската фунта изнесува 72.9969 денари.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.