Курсна листа на НБРСМ: Колку чини евро, долар, фунта?

Објавено на 24 јули, 2023 во 09:54

Според курсната листа на НБРСМ средниот курс на еврото денеска изнесува 61.4950 денари, а на американскиот долар 55.2863 денари. Средниот курс на британската фунта изнесува 70.9203 денари.

Дума.мк

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.