Курсна листа на НБРСМ: Колку чини евро, долар, фунта?

Објавено на 26 јули, 2023 во 08:31

Според курсната листа на НБРСМ средниот курс на еврото денеска изнесува 61.4833 денари, а на американскиот долар 55.6360 денари. Средниот курс на британската фунта изнесува 71.3677 денари.

Дума.мк

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.