Курсна листа на НБРСМ: Колку чини евро, долар, фунта?

Објавено на 4 септември, 2023 во 09:21

Според курсната листа на НБРСМ средниот курс на еврото денеска изнесува 61.4947 денари, а на американскиот долар 56.7085 денари. Средниот курс на британската фунта изнесува 71.8900 денари.

Дума.мк

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.