Курсна листа на НБРСМ: Колку чини евро, долар, фунта?

Објавено на 12 септември, 2023 во 09:26

Според курсната листа на НБРСМ средниот курс на еврото денеска изнесува 61.5670 денари, а на американскиот долар 57.4105 денари. Средниот курс на британската фунта изнесува 71.8821 денари.

Дума.мк

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.