Курсна листа на НБРСМ: Колку чини евро, долар, фунта?

Објавено на 15 септември, 2023 во 09:36

Според курсната листа на НБРСМ средниот курс на еврото денеска изнесува 61.5500 денари, а на американскиот долар 57.3625 денари. Средниот курс на британската фунта изнесува 71.5698 денари.

Дума.мк

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.