Курсна листа на НБРСМ: Колку чини евро, долар, фунта?

Објавено на 18 септември, 2023 во 09:21

Според курсната листа на НБРСМ средниот курс на еврото денеска изнесува 61.5430 денари, а на американскиот долар 57.7435 денари. Средниот курс на британската фунта изнесува 71.6616 денари.

Дума.мк

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.