Курсна листа на НБРСМ: Kолку чини евро, долар, фунта?

Објавено на 3 октомври, 2023 во 09:35

Според курсната листа на НБРСМ средниот курс на еврото денеска изнесува 61.5030 денари, а на американскиот долар 58.4074 денари. Средниот курс на британската фунта изнесува 70.9967 денари.

Дума.мк

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.