Курсна листа на НБРСМ: Колку чини евро, долар, фунта?

Објавено на 23 декември, 2021 во 09:39

Според средната курсна листа на НБРСМ, еврото денеска изнесува 61.6138 денари, а американскиот долар чини 54.5207 денари. Британската фунта изнесува 72.5722 денари.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.