Курсна листа на НБРСМ: Колку чини, евро, долар, фунта?

Објавено на 25 јануари, 2022 во 09:39

Според средната курсна листа на НБРСМ, еврото денеска изнесува 61.6949 денари, а американскиот долар чини 54.5779 денари. Британската фунта изнесува 73.6216 денари.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.