Курсна листа на НБРСМ: Колку чини евро, долар, фунта?

Објавено на 22 септември, 2021 во 10:01

Според средната курсна листа на Народна Банка на Република Северна Македонија, еврото денеска изнесува 61.6870 денари, а американскиот долар чини 52.5532 денари. Британската фунта изнесува 71.8460 денари.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.