Курсна листа на НБРСМ: Колку чини евро, долар, фунта?

Објавено на 15 февруари, 2022 во 09:33

Според средната курсна листа на НБРСМ, еврото денеска изнесува 61.6973 денари, а американскиот долар чини 54.5201 денари. Британската фунта изнесува 73.6921 денари.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.