Курсна листа на НБРСМ: Колку чини евро, долар, фунта?

Објавено на 23 септември, 2021 во 09:34

Според средната курсна листа на НБРСМ, еврото денеска изнесува 61.6950 денари, а американскиот долар чини 52.6004 денари. Британската фунта изнесува 71.7384 денари.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.