Курсна листа на НБРСМ: Колку денари чинат денеска евро, долар, фунта?

Објавено на 16 септември, 2021 во 11:03

Според средната курсна листа на НБРСМ, еврото денеска изнесува 61.6020 денари, а американскиот долар чини 52.0991 денари. Британската фунта изнесува 72.0407 денари.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.