Курсна листа на НБРСМ: Колку денари денес чини евро, фунта, долар?

Објавено на 15 септември, 2021 во 09:53

Според средната курсна листа на НБРСМ, еврото денеска изнесува 61.6030 денари, а американскиот долар чини 52.1441 денари. Британската фунта изнесува 72.2531 денари.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.