Курсна листа на НБРСМ: Колку денари денеска чинат еврото, фунтата, американскиот долар…

Објавено на 13 септември, 2021 во 09:55

Според средната курсна листа на НБРСМ, еврото денеска изнесува 61.5840 денари, а американскиот долар чини 52.0091 денари. Британската фунта изнесува 72.2308 денари.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.