Курсна листа на НБРСМ: Колку денари денеска ќе добиете за едно евро, американски долар, британска фунта…

Објавено на 14 септември, 2021 во 10:42

Според средната курсна листа на НБРСМ, еврото денеска изнесува 61.6017 денари, а американскиот долар чини 52.2935 денари. Британската фунта изнесува 72.3704 денари.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.