Облачно време и дожд!

Објавено на 14 ноември, 2012 во 08:50

Претежно облачно време со слаб локален дожд ќе врне во среда во Македонија.

Синоптичарите најавија и слаб до умерен ветар од североисточен правец.

Температурата ќе се движи од 6 до 15 степени.

Во Скопје температура до 11 степени.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.