Во недела, сонце, облаци и магла!

Објавено на 18 ноември, 2012 во 11:21

Сoнчево со мала доумерена облачност ќе биде, во недела,  времето во Македонија.   По котлините ќе има појава на магла која во текот на денот постепено ќе се растура. Ќе дува слаб ветер од југоисточен правец.

 

Дневните температури ќе се движат од 10 до 18 Целзиусови степени.

Во Скопје и околината сончево со мала до умерена облачност а можна е појава на магла во утринските часови. Највисоката дневна температура ќе достигне до 12 степени.

Од АМСМ информираат дека сообраќајот на сите магистрални и регионални патни правци низ државата се одвива без забрани, по влажни или местимично влажни коловози. Влажни коловози има и на повисоките планински и осојничави места, како и низ клисурите. Внимателно да се вози со задолжителна зимска опрема во возилата.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.