Променливо облачно со дожд!

Објавено на 19 ноември, 2012 во 08:28

Попладне и ноќта ќе врне локален дожд и ќе дува ветар од југоисточен правец. Во текот на денот температурата во Македонија се очекува да се искачи до 15 Целзиусови степени.

 

И во Скопје, времето ќе биде облачно со можен дожд во попладневните часови. Во текот на денот температурата ќе се движи околу 10 степени.

Сообраќајот на сите магистрални и регионални патни правци низ државата се одвива без забрани, по наместа влажни коловози.

Поради можна појава на одрони кои можат да го попречат движењето на сообраќајот, од Авто мото сојузот на Македонија, препорачаа возачите со посебна внимателност да ги управуваат возилата на патните правци Дебар – Струга, Маврово – Дебар, Катланово – Велес и Демир Капија – Удово.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.