Уште еден земјотрес во Македонија!

Објавено на 28 ноември, 2012 во 09:48

Земјотрес со интензитет од три до четири степени според Европската макросеизмичка скала, е почувствуван ноќеска во 2:49 часот во северозападна Македонија.

Тоа беа првичните информации од Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.