МВР го обнови возниот парк!

Објавено на 22 декември, 2012 во 19:10

Полицајците ќе возат “Шкода јети“.

Новите 150 полициски возила “Шкода Јети“ денеска се паркираа на паркингот на Министерството за внатрешни работи. Со овие возила ќе се изврши замена на досегашните полициски крајслери, а официјалната промоција е најавена за в понеделник, објави Курир.

 

Новите возила во употреба ќе бидат пуштени по новогодишните празници откако ќе се изврши технички прием и ќе бидат регистрирани.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.