Сончево со локална облачност!

Објавено на 24 декември, 2012 во 10:18

Времето во Македонија денеска ќе биде претежно сончево со локална облачност и потопло, со пораст на дневните температури. Ќе дува слаб ветар со променлив правец.

Утринските температури ќе се движат од -7 до -1 степен, а максималните дневни температури ќе достигнат до 11 степени.

Во Скопје и околината слично време со максимална дневна температура до 8 степени.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.