Облачно со сончеви периоди!

Објавено на 4 јануари, 2013 во 08:49

Времето во Македонија ќе биде умерено облачно со сончеви периоди. Ќе дува засилен северен и северозападен ветер.

 

Утринските температури ќе се движат -6 до 2 степени, а максималните дневни температури ќе достигнат до 11 степени.

Во Скопје и околината слично време со максимална дневна температура до 8 степени.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.