Облачно со северен ветар!

Објавено на 6 јануари, 2013 во 09:09

Денеска во Македонија ќе биде променливо облачно со подолги сончеви периоди и на повисоките места, на планините ќе провејува слаб снег.

 

Ќе дува силен ветер од северен правец, со брзина и од над 80 км/час.

Температурата ќе се движи од -3 до 6 степени.

Во Скопје температура до 4 степени.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.