Умерено облачно со сончеви периоди!

Објавено на 16 јануари, 2013 во 07:55

 

Денеска во Македонија во попладневните и вечерните часови ќе следи ново наоблачување и врнежи од дожд.

 

Се очекува да паѓа снег на планините на надморска височина од 1300 метри.

Ќе дува силен јужен и југоисточен ветер, а во западните предели ќе дува засилен југозападен ветер.

Утринските температури ќе се движат од 1 до 9 степени целзиусови, а максималните дневни температури ќе се движат помеѓу 5 и 14 степени Целзиусови.

Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со температура до 9 степени.

 

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.