Променливо облачно со локален слаб снег!

Објавено на 19 јануари, 2013 во 08:35

Во текот на денот ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а во некои делови ќе дува умерен до засилен западен ветер.

Температурата ќе се движи од три до девет степени.

Во Скопје времето ќе биде променливо облачно, но и со сончеви периоди, со температури до шест степени.

 

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.