Лидерска средба на Груевски и Црвенковски за политичката криза

Објавено на 22 јануари, 2013 во 10:37

Лидерската средба меѓу претседателите на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ, Никола Груевски и Бранко Црвенковски, ќе се одржи денеска во Клубот на пратеници во Скопје. Почетокот е закажан за 13 часот.

 

На средбата ќе стане збор за излез од актуелната политичка криза, а освен двајцата лидери ќе присуствуваат и највисоките претставници на двете партии.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.